Na začiatok…

…toto je môj osobný blog a informácie, ktoré tu nájdete preto nemusia súhlasiť s tými vašimi. Pokiaľ viem, vďaka našej ústave má každý právo slobodne sa vyjadrovať a mať svoj vlastný názor(teraz necitujem).

Vytvoril som tento blog, pretože som ho mal už dlho v hlave a baví ma písať o veciach, ktoré ma zaujímajú. O to viac, ak tým môžem pomôcť aj iným ľuďom. To je aj hlavnou myšlienkou tohoto blogu.

Každý z nás občas potrebuje pomoc, alebo aspoň dobrú radu do života. Niekedy je dobrá rada nad zlato, ako sa hovorí.

Teraz k veci

Už od malička som mal problém s výberom takej oblasti života, ktorá by ma najviac zaujímala. Zaujímalo ma totiž všetko. Doslova. Moja triedna učiteľka na základnej škole ma preto tlačila na štúdium gymnázia, aby som potom študoval ďalej na vysokej škole. Viem, že to myslela dobre, ale keďže som bol vždy tak trochu rebel(o tom potom), rozhodol som sa nakoniec pre obchodnú akadémiu. A dodnes to neľutujem. Naučil som sa tam, ako a prečo (ne)funguje naša spoločnosť už tisíce rokov.

Lenže informácie z obchodnej akadémie mi nestačili. Počas tých štyroch rokov som stíhal samoštúdium aj v iných oblastiach. Dejiny ma zaujímali asi najviac. K tomu nesmelo chýbať náboženstvo a viery ako také, prírodoveda a prírodné vedy a k tomu všetkému aj etika a politika…no a neskôr sa pridali aj internet a jeho možnosti.

Môj mozog bol, dalo by sa povedať, stále hladný po nových informáciách a doteraz sa to nezmenilo. Počas tých rokov(už sú to tri dekády) som získal obrovské množstvo informácií zo širokého spektra oblastí. Zároveň sa mi ich spájaním začala ukazovať cesta, ktorá bola dobre ukrytá v nánosoch klamstiev a poloprávd, ktoré nám do hláv tlačia mocipáni už celé storočia, aby si udržali v rukách “opraty”.

Možno si teraz pomyslíte, že som len nejaký ďalší konšpirátor, ktorý si myslí, že vie o všetkom všetko.

Nie je to tak!

Viem, že nič neviem. To viem určite.

Ale všade okolo nás existujú veci, ktoré sa nedajú vysvetliť ani prostredníctvom našej tzv. modernej vedy. Nazývame ich paranormálnymi javmi, pretože sa vymykajú našim zaužívaným predstavám o tom, ako veci na svete fungujú.

Aby ste sa aj vy dostali k informáciám, ktoré môžu výrazne zmeniť a hlavne zlepšiť váš život, vytvoril som blog Stevoveci.sk. Tu ich budem postupne zverejňovať.

O čo ide

V prvom rade o rôzne zaujímavé a hlavne užitočné recepty, rady, návody a nápady, ktoré môžete priamo začať používať bez nejakých obzvlášť náročných podmienok. Budú z rôznych oblastí života, ale všetky sú overené časom a väčšinu z nich som osobne vyskúšal alebo ich stále používam.

Pomôžu vám udržať zdravie, alebo ho zlepšiť, ak ho nemáte v poriadku. Rovnako tak môžu pomôcť vašim blízkym pri zdravotných problémoch rôzneho druhu.

Nájdete tu tiež odporúčania a recenzie na rôzne kvalitné služby a produkty, ktoré vám môžu zjednodušiť alebo spríjemniť život.

Ak si potrebujete privyrobiť, nájdete tu niekoľko overených návodov ako si zarobiť na internete. Osobne ich aj v súčasnosti používam. Na druhej strane si tu môžete nájsť aj informácie o rôznych podvodných projektoch a webstránkach a spôsoboch akými Vás môžu oklamať, ak si nedáte pozor. Niektoré som sám vyskúšal aj sa na nich popálil.

No a na záver spomeniem ešte aj zaujímavé projekty a organizácie, ktoré pôsobia nielen na Slovensku, ale po celom svete a mám s nimi oésobne dobré skúsenosti. Preto som sa rozhodol, že im budem robiť zdarma “reklamu”. Vo väčšina prípadov ide o neziskové organizácie, ktorých základnou myšlienkou je zlepšovanie života jednotlivcov aj celých komunít. Používajú na to nielen klasické dotácie, ale vyvíjajú aj alternatívne spôsoby spoločenského zriadenia či ekonomiky.

Aby ste nezabudli, toto je môj osobný blog, ale ak máte aj vy rovnaký alebo podobný názor a chceli by ste svojimi vedomosťami, zručnosťami alebo skúsenosťami pomôcť iným ľuďom, môžete na to použiť inú webstránku, ktorú som práve na to vytvoril. Volá sa Slobodná komunita a ako už z názvu predpokladáte, je určená pre každého, kto chce pridať ruku k dielu a zlepšovať život sebe aj ostatným ľuďom na svete aspoň tým, že bude zdieľať svoje skúsenosti a vedomosti s ostatnými. Slobodne a hlavne zdarma…

Mimochodom, nespomínal som ešte, že som podobne ako tisíce iných ľudí na svete dospel k názoru, že peniaze už v súčasnosti nespĺňajú účel na ktorý boli vytvorené. Stali sa prostriedkom zotročovania a zabíjania. Preto by sme mali od základov vystavať novú a lepšiu spoločnosť. Fungujúcu bez peňazí a dlhov. Prostriedky a technológie už na to máme. Dokonca aj prvé schémy a návody, ako začať. Potrebné je hlavne prestať sa báť, lebo strach je najhorší radca, a začať od základu, teda od jednotlivca, ktorý je základom spoločnosti. Stačí urobiť prvý krok a podať potom pomocnú ruku ľuďom vo svojom okolí. Uvidíte ako rýchlo sa to môže šíriť.

Tak poďme do toho…:)