Top 10 stránok ponúkajúcich platené prieskumy na Slovensku

Tento zoznam som vytvoril pre každého, kto potrebuje, alebo by si chcel privyrobiť pár eur vypĺňaním dotazníkov na internete. Všetky stránky som osobne vyskúšal a aj teraz, keď tento článok píšem som ich členom. Dostať zaplatené za to, že vyjadríte svoj názor na nejakú tému je podľa mňa jeden z najjednoduchších spôsobov, ako si privyrobiť. Pritom vás neobmedzuje ani vek, sociálne postavenie alebo výška príjmu.

Ale dosť bolo “obkecávania”. Poďte si pozrieť konkrétny zoznam.

TOP 10

1. Populacia.sk – je u nás číslo jeden, aj keby si to možno niekto nemyslel. Z vlastných skúseností to musím potvrdiť. Priemerne som za mesiac zarobil cca 5,-€, pričom pravidlom tejto agentúry je vyplácanie pravidelne každé tri mesiace. Mesiace, v ktorých sa vyplácajú odmeny sú január, apríl, júl a október. Aj keď neponúkajú zatiaľ také množstvo dotazníkov, ako iné agentúry, vyvažuje to fakt, že je cena za vyplnenie dotazníka pomerne vysoká. Vo väčšine prípadov to bolo viac ako 1,-€ za dotazník. Okrem vypĺňania dotazníkov online ponúka agentúra aj možnosť telefonického kontaktu a pre záujemcov je tu aj možnosť skupinových diskusií. V prípade diskusií sú odmeny vyplácané priamo na mieste. Viac konkrétnych informácií získate priamo na prehľadnej stránke agentúry. Stačí kliknúť na link.

2. MNFORCE ePanel– je druhou najlepšou agentúrou v tejto oblasti u nás. Už len preto, že dotazníky prichádzajú dosť často a platba je možná ihneď po dosiahnutí minimálneho limitu. Limitom je v tomto prípade 500 eBodov, pričom výmenný kurz je 100 eBodov za 1,-€. Som členom tejto agentúry už pol roka a musím priznať, že sa mi ich spôsob spolupráce páči najviac. Každý vyplnený dotazník je odmenený priemerne takmer 100 eBodmi. Najčastejšie sa cena v mojom prípade pohybovala okolo 70 eBodov. Odmenu som si nechal nedávno vyplatiť už po tretí krát vo výške 5,- € priamo na bankový účet. Okrem finančnej odmeny je možné aj súťažiť o vecné ceny. Je toho ešte viac, ale ak máte záujem, prezrite si priamo web agentúry. Registrácia je jednoduchá a dotazníky si môžete nechať doručovať priamo na email.

3. Slovenský národný panel – funguje podobne ako MNFORCE. Po zaregistrovaní a vyplnení profilu vám budú zasielané dotazníky priamo na emailovú adresu s informáciou o výške odmeny a odkazom na dotazník. Systém ich vyberá podľa toho, ako ste vyplnili profil. Takže sa neoplatí klamať, alebo si zbytočne vymýšľať. Odmenou sú tzv. oplátky, ktoré si po dosiahnutí minimálneho limitu vymeniť za peniaze, alebo ich môžete podľa potreby vymeniť za vecné ceny začínajúce už pri výške 1000 oplátok, narozdiel od výmeny za peniaze, kde potrebujete aspoň 1998 oplátok. Priemerne je cena za jeden vyplnený dotazník rádovo v desiatkach alebo v stovkách oplátok. Okrem toho dostanete aj pár oplátok v prípade, že by ste dotazník nevyplnili. Takže sa nemusíte báť, že budete musieť vyplňovať stovky dotazníkov, kým dostanete odmenu.

4. iPrieskum.sk – rovnako, ako predchádzajúce dve ponúka možnosť vyjadriť svoj názor a získať za odmenu body, ktoré si potom môžete vymeniť za vecné ceny. Katalóg cien je pritom celkom zaujímavý. Začína už pri sume 360 bodov. Priemerne je cena za jeden vyplnený dotazník rádovo v desiatkach bodov. Členom som už niekoľko mesiacov a nesťažujem sa. Aj samotné dotazníky sú celkom zaujímavé. Teda na zaujímavé témy. Niekedy ide o konkrétne druhy produktov alebo služieb, ale boli aj také, ktoré sa zaoberali napríklad politickými názormi a podobne. Stihol som si za ten čas už vymeniť body za kvalitné slúchadlá s mikrofónom, ktoré mám teraz zapojené na PC. No a už zas ich mám nazbieraných aktuálne 300. Dotazníky mi chodia celkom pravidelne. Viac sa o systéme dozviete na stránke, ak máte záujem.

5. vyskumy.sk – prvú 5-ku uzatvára stránka vyskumy.sk, ktorá funguje taktiež na báze bodovania. V skutočnosti má vytvorenú vlastnú virtuálnu menu, tzv. TNS mince, ktoré dostávate jednak za vyplňovanie dotazníkov, ale aj vtedy, keď si do svojho počítača nainštalujete ich unikátny program, ktorý za surfovanie po internete kumuluje tieto mince. Zarobené mince si môžete vymeniť za rôzne ceny. Napríklad zľavové poukážky či predplatné časopisov. Dotazníkov je dostatok, dokonca by som povedal až veľa. Ale nie všetky vám musia vyhovovať. Alebo sa môže stať, že vy nebudete vyhovovať parametrom prieskumu. Občas tiež nastanú technické problémy, ktoré vám môžu zabrániť zúčastniť sa prieskumu. No a je tu aj ten problém, že spomínaný program na zarábanie za surfovanie väčšina antivírusových programov nechce povoliť. Ak by tento problém nebol, stránka by bola zrejme niekde v prvej trojke. Možno aj na prvom mieste. Ale určite sa oplatí ju vyskúšať. Za to nič nedáte.

6. DataDiggers – nie je slovenská spoločnosť, ale ponúka platené prieskumy aj na Slovensku a v slovenčine. Výhodou je, že za vyplnenie dotazníka dostávate priamo peniaze. Tie si, po dosiahnutí potrebného minima, môžete nechať poslať na účet. Registrácia je zadarmo a je celkom jednoduchá. Problémom je(teda aspoň v mojom prípade bolo), že množstvo dotazníkov nie je také veľké, ako napríklad v prípade predchádzajúcej stránky. Takže ani po takmer polroku členstva som zatiaľ nezarobil ani 10,-€. Okrem toho som viacero dotazníkov nemohol dokončiť pre nesplnenie podmienok prieskumu. Ale inak je to vhodná stránka.

7. Marketagent – má aj svoju slovenskú verziu, ale je to medzinárodná spoločnosť, ktorá ponúka platené prieskumy vo viacerých krajinách. Denne sa síce zobrazujú na členskom paneli ankety a dotazníky, ale nie všetky sú určené práve vám. No ak sú pre vás vhodné, zarobíte niekedy aj viac ako 2,-€ za dotazník. Prieskumy majú rôzne témy, od klasických prieskumov trhu až po názory na politiku či sociálne problémy. Už po dosiahnutí 5,-€ si môžete zárobok nechať poslať. Je na to niekoľko spôsobov. Napríklad PayPal alebo Skrill. V tomto prípade záleží výška zárobku od toho, pre koľko dotazníkov budete spĺňať podmienky.

8. OPINION HERO – je ďalším z nadnárodných portálov. Táto platforma ponúka celkom zaujímavé hodnotenie za vyplnené dotazníky. Rádovo sú to stovky až tisíce bodov(Credits). No pre výplatu je potrebných “iba” 7800 Credits. To je v prepočte 5,-€. Tiež je možné ich poslať cez Paypal alebo Skrill. Ale pozor, prihlasovacia emailová adresa sa musí zhodovať s emailovou adresou účtu Paypal alebo Skrill.

9. Glaxes – má podobný charakter aj systém odmeňovania, ako Opinion Hero. Trochu menej kvalitná je slovenská verzia stránky a panelu používateľa. A samozrejme sa líši aj výmenný kurz bodov.  Za 5000 si môžete poslať na Paypal účet 2,- €. Inak sa v celku dosť podobajú. Dokonca často ponúkajú aj rovnaké prieskumy od určitých zahraničných prieskumných agentúr. No vzhľadom na jasné nevýhody je až na tejto pozícii.

10. JTN Panel – síce ponúka formálne výhodný spôsob odmeňovania za dotazníky, ale aj keď som už členom pol roka, počet bodov je len niečo cez 300, pričom na výmenu za hotovosť je potrebných až 1000 bodov. Aj keď výmenou získate 25,-€, v porovnaní so stránkami z prvých pozícií je to zjavne nevýhodné. Oveľa lepšie by to bolo v prípade, že by som dostával dotazníky častejšie.

Zoznam je na konci. A by ste chceli vedieť viac o ktorejkoľvek stránke, stačí ju navštíviť. Nájdete tam všetky konkrétne informácie o tom, ako ktorý systém funguje, aké má výhody a čo od neho očakávať. Tiež si môžete overiť všetky aktuálne informácie o spôsoboch platby, registrácii, poplatkoch a iné údaje. Samozrejmosťou sú aj kontaktné údaje prevádzkovateľov stránok. Potom sa môžete ľahšie rozhodnúť, ktoré platené prieskumy sú pre vás výhodné. Veď každý má iné priority. Tak veľa šťastia.